Зміни до Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

29 Серпня 2019 року о 9:18

Впевненими кроками Урядом здійснюється оновлення законодавчої системи у сфері державної реєстрації прав, про це свідчить прийнята Кабінетом міністрів України постанова від 26 червня 2019 року №599 (далі – постанова №599).

Зазначеною вище постановою №599 вносяться зміни до низки нормативно-правових актів. Зокрема, удосконалення зазнали Порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. №1141 (далі – Порядок №1141), Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. №1127 (далі – Порядок №1127). Не залишили поза увагою і Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. №1127 (далі – Порядок надання інформації), який викладено у новій редакції.

Порядок №1141 було змінено в частині виключення пункту про відомості, які підлягають внесенню під час формування заяви про надання інформації з Державного реєстру прав та пункту, який передбачав внесення відомостей про реєстраційний номер відповідного запису в Державному земельному кадастрі та дату і час державної реєстрації у Державному земельному кадастрі, у випадках державної реєстрації прав на земельну ділянку, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р.

Наразі, уточнено Порядок №1127 в частині переліку документів, які подаватимуться для державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва, що підлягає приватизації. Після набрання чинності постанови необхідні такі документи:

– копія наказу Фонду державного майна про включення об’єкта незавершеного будівництва до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації;

– копія наказу державного органу приватизації про прийняття рішення про приватизацію такого об’єкта;

– технічний паспорт на об’єкт незавершеного будівництва.

Відповідно до основних змін, які висвітлені у новій редакції Порядку надання інформації, перш за все хотіли б зазначити, що наразі визначено чіткі повноваження державного реєстратора прав на нерухоме майно, уповноваженої особи фронт-офісу та помічника нотаріуса які стали надавачами інформації з Державного реєстру прав.

Найбільш актуальним нововведенням у Порядку надання інформації є саме відсутність вимоги щодо подання особою заяви про надання інформації.

Окрім цього, Порядком надання інформації наразі передбачено ознайомлення особи за зазначеними нею параметрами пошуку щодо суб’єкта речового права, обтяження з використанням програмних засобів ведення Державного реєстру прав та формування переліку записів про об’єкти нерухомого майна із зазначенням їх адрес чи (щодо земельних ділянок) кадастрових номерів та окремо записи, що не містять відомості про адресу/кадастровий номер, або повідомлення про відсутність інформації за зазначеними особою параметрами пошуку.

Після ознайомлення з відповідним переліком особа може отримати окремо щодо кожного з об’єктів нерухомого майна, що міститься в ньому, інформацію з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права або інформацію з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права в цілому щодо суб’єкта речового права, обтяження.

Також, звертаємо увагу, що у разі обрання особою варіанта отримання інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права в цілому щодо суб’єкта речового права, обтяження адміністративний збір справляється в установленому законом розмірі з розрахунку за кожні 25 сторінок інформації.