Запорізька юстиція – скажемо НІ протидії торгівлі людьми!

30 Липня 2019 року о 17:11

Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. На жаль, це ганебне явище існує і в Україні. Наша країна є країною походження (звідки вивозять постраждалих від торгівлі людьми), транзиту (через Україну везуть постраждалих в інші країни) та призначення (постраждалих експлуатують в Україні).

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, визначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми та привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

30 липня 2019 року в Запоріжжі проводилась інформаційно-просвітницька акція з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

У рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня протидії  торгівлі людьми учасники заходу переглянули фільм «Жінка в полоні», який демонструє життя жінки, яка 11 років провела в рабстві у звичайній угорській родині. Це історія про безпомічну людину, яка прагне вирватися з полону та тривалий час знаходиться в умовах морального та фізичного гноблення. Після перегляду фільму відбулося обговорення побаченого,  всі охочі висловили свою думку та поділилися враженнями.

Крім того, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції України «Я маю право!», фахівцями Запорізької юстиції у форматі відкритого  діалогу ознайомлено присутніх з основними кампаніями проєкту «Відповідальне батьківство», «Чужих дітей не буває», «Поїхати з дитиною за кордон – легко», «Стоп насильство», «Стоп булінг», надані роз’яснення правового характеру та розповсюджені методичні матеріали підготовлені Міністерством юстиції України та працівниками Запорізької юстиції.