Запорізька юстиція продовжує інформувати запоріжців про правила виїзду з дитиною за кордон

27 Серпня 2019 року о 9:24

Фахівці запорізької юстиції завітали до кінотеатру нового формату «Rooms» в Олександрівському районі міста Запоріжжя, щоб ознайомити працівників і відвідувачів кінотеатру з правилами виїзду з дитиною за кордон.
Майже рік тому Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який набрав чинності з 28.08.2018.
Згідно з цим Законом, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною, то вона може виїхати за кордон строком до 1 місяця. Дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон у цьому випадку не потрібен.
Також не потрібен дозвіл на виїзд дитини за кордон у разі, якщо другий із батьків заборгував дитині зі сплатою аліментів понад 4 місяці (3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою).
Той із батьків, який сплачує аліменти вчасно і в повному обсязі, може виїхати з дитиною за кордон на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.
Детальніше – на веб-сайті загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право!» http://pravo.minjust.gov.ua/
#ЯМП!
#ЧужихДітейНеБуває