Запорізька юстиція консультувала мешканців регіону у телефонному режимі!

28 Травня 2019 року о 15:36

В обласному контактному центрі відбулася пряма «гаряча лінія», під час якої Сергій Васильцов – очильник обласної юстиції разом з командою управління, спілкувалися з жителями області.
Команда фахівців, що відповідали на питання запоріжців складалася з заступників начальника з питань державної виконавчої служби – Антона Проценко, заступника начальника з питань державної реєстрації – Сергія Нікітенко та начальника управління з питань нотаріату Олександра Пенязєва.
Протягом телефонної лінії надійшло 19 дзвінків. Найбільш активними були мешканці обласного центру. Дзвінки надходили також з міста Енергодар, К Дніпровського, Оріхівського, Михайлівського, Токмацького та Якимівського районів. Заявники озвучували питання різноманітного характеру. Мешканка міста Енергодар поцікавилась питанням переоформлення договору оренди земельної ділянки.
Заявник з Дніпровського району порушив питання процедури створення громадської організації, на що отримав вичерпну відповідь про черговість дій для вирішення даного питання.
Переважна ж кількість зверненн стосувалися традиційних проблемних питань: оформлення спадщини або довіреність на розпорядження транспортним засобом без наявних документів на нього (тобто документи перебувають у дружини в сусідній області), стягнення заборгованості з заробітної плати та аліментів.
На жаль, в Україні є такі ганебні явища, як системна заборгованість представників бізнесу, господарського сектору перед своїми працівниками, та ухилення батьків від виплати аліментних платежів своїм дітям.
Заробітна плата є одним із видів доходів особи, яка працює. Право на гідну оплату праці гарантовано Конституцією України. У 2019 році органами державної виконавчої служби Запорізької області вже було стягнуто 45 171 949 грн. заборгованості із заробітної плати, однак триває робота по стягненню ще 15 985 932 грн. заборгованості.
У відношенні стягнення заборгованості з аліментів робота також триває. Зокрема, аліментні платежі є єдиним законним джерелом доходу осіб, на користь яких вони сплачуються. У випадку сплати аліментів на утримання неповнолітніх, аліменти є їх власністю, як передбачено Сімейним кодексом України. У цьому році на користь 23395 дітлахів було стягнуто 160 351 630 грн.
Міністерство юстиції визначило теми стягнення заборгованостей із виплати заробітної плати та аліментів як пріоритетні в органах юстиції та виконавчої служби. Такі ганебні явища повинні бути залишені у минулому назавжди.
З метою консультування мешканців Запорізької області з зазначених питань 28 травня поточного року було проведено тематичну «гарячу» лінію.
Телефонні звернення надійшли як з Запоріжжя, так і з міст районного значення Мелітополь, Бердянськ, Енергодар.
Так, громадяни, які зателефонували отримали відповіді з питань виконання рішень про стягнення заробітної плати, стягнення аліментів, а також по інших рішеннях зобов’язального характеру. На всі питання заявники змогли отримати вичерпні консультації щодо шляхів вирішення порушених питань. За окремими зверненнями буде вжито додаткових заходів реагування після детального вивчення всіх викладених фактів.