Відповідальним батькам – урядова підтримка

11 Травня 2019 року о 15:20

Великий виклик для сучасної людини сьогодні – це бути мамою чи татом. Третину – якщо не більше – свого життя ми проводимо на роботі, яка є чи то нашим покликанням, чи необхідністю.
Мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.
Та не завжди батьки виконують належним чином свої батьківські обов’язки: забувають, не знають, чи не хочуть знати про відповідальне батьківство.
Новою ініціативою уряду є напрямок «Відповідальне батьківство», спрямоване на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальними. Включає в себе такі ініціативи Міністерства юстиції України як: #ЧужихДітейНеБуває, Податкова знижка на розвиток дитини та #МуніципальнаНяня.
Права дитини на аліменти:
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Значно посилило відповідальність для батьків, які не сплачують аліменти. Запроваджені методи впливу, які примушують боржників нарешті стати батьками, є доволі жорсткими.
Внесені зміни до законодавства передбачають дієвий механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів, посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.
Прийняті законодавчі акти гарантують гідне фінансове утримання дітей, які проживають в неповних сім’ях.
Зокрема це:
Система додаткових штрафних санкцій до неплатників аліментів у розмірі від 20% до 50% від суми боргу.
Заборона виїзджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.
Особи, які не сплачують можуть бути направлені на суспільно-корисні роботи.
Можливі, навіть, конфіскація та продаж активів майна боржника.
Застосування обмежень Законів #ЧужихДітейНеБуває до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
Наша спільна мета зробити все можливе для того, щоб таке ганебне явище як борги батьків перед власними дітьми зникло в країні повністю. А бути відповідальним батьком чи мати стало нормою нашого життя.
Отримання податкової знижки на навчання, інших стимулів та гарантій
Водночас, важливою складовою інічіативи «Відповідального батьківства» є новації, спрямовані на розвиток інституту відповідального батьківства. Зокрема, мова йде про податкові пільги для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції, а також про фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.
Це урядова підтримка батькам на розвиток дитини, тобто сума, що повертається державою зі сплаченого батьками податку на доходи. Отримати знижку можна на оплату навчання дитини у дитячих садках, гуртках, секціях, школах, профтехучилищах, коледжах та закладах вищої освіти. Орієнтований розмір податкової знижки – 18% від фактично сплаченої за навчання суми.
Отримання послуги «Муніципальна няня»
Про ініціативу Міністерства соцполітики #МуніципальнаНяня, яка передбачає відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років. Розмір відшкодування становить з 1 січня 2019 року – 1626 гривень щомісяця. Відшкодування сплачується за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею. Для того, щоб отримати відшкодування необхідно звернутися у відділ соцзахисту відповідної ради за місцем проживання та надати:
– копію офіційно укладеного з нянею договору;
– документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку);
– паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини;
– заяву на отримання компенсації.