Відбулося засідання колегії Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, під час якої підсумовано роботу органів юстиції області протягом І півріччя 2019 року

31 Липня 2019 року о 19:14

31 липня під головуванням Сергія Васильцова відбулося засідання колегії Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, під час якого було підведено підсумки роботи за І півріччя 2019 року та окреслено план роботи на ІІ півріччя.

Керівниками структурних підрозділів було проаналізовано результати роботи. Так, протягом І півріччя 2019 року органами ДВС завершено 67 737 виконавчих документів (44,1%) на загальну суму 1 366 225 317 грн. (30,5%), що на 148 виконавчих документів (2,8%) більше у порівнянні з І півріччя 2018 року, за сумами цей показник на 154 744 919 грн. (1,8%) менше, ніж у І півріччя 2018 році. Показник завершених виконавчих проваджень по органах державної виконавчої служби Запорізької області становить 44,1%, що на 2,8% більше показника І півріччя 2018 року (І півріччя 2018 рік – 41,3%).

За результатом роботи комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області за І півріччя 2019 року тимчасово заблоковано доступ 1 державному реєстратору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та складено 1 протокол про притягнення до адміністративної відповідальності, яка передбачена статтею 16623 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за вчинення дій, пов’язаних із порушенням порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Окрім цього, за І півріччя 2019 року проведено 12 засідань оперативного штабу, в тому числі по районам Запорізької області.  В межах дії оперативного штабу, за період з січня 2019 року по червень 2019 року проведено 5 виїзних мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги по районах Запорізької області з метою надання правової допомоги з профілактики та протидії аграрному рейдерству. Під час проведення мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги звернулось 28 громадян, яким надані відповіді відповідно до чинного законодавства. Організована робота телефонної «гарячої лінії» для отримання повідомлень (звернень) сільгосппідприємств, землевласників та землекористувачів на яку за І півріччя 2019 року надійшло 41 дзвінок. Загалом за І півріччя 2019 року надано 100 роз’яснень законодавства у сфері земельних правовідносин. Постійно проводиться робота, передбачена раніше підписаним Меморандумом про співпрацю, між Головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій області та Запорізькою обласною організацією роботодавців агропромислового комплексу, з метою проведення спільної діяльності у комплексі заходів спрямованих на забезпечення захисту прав землевласників та землекористувачів області від спроб рейдерських захоплень.

Також Головним територіальним управлінням юстиції продовжується активна робота у напрямку реалізації правопросвітницьких проєктів. Налагоджена активна комунікація з представниками засобів масової інформації.  Протягом травня-червня 2019 року залучено до співпраці шість радіостанцій Запорізької області, де транслюються аудиролики Мін’юсту. Ведеться конструктивний діалог з 61 друкованим та електронним ЗМІ.

По завершенню доповідей про підсумки роботи за І півріччя 2019 року, увагу присутніх було закцентовано на подальшому курсі реалізації діючих та нових правопросвітницьких кампаній у рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО».