Відбулось чергове виїзне засідання регіонального оперативного штабу з протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств

24 Вересня 2019 року о 14:53
Питання рейдерства серед аграріїв на разі є одним із гострих. Непоодинокими є випадки спроб рейдерських захоплень у Запорізькій області. Саме тому, сьогодні, 24 вересня 2019 року на базі Василівської районної державної адміністрації Запорізької області відбулось чергове виїзне засідання регіонального оперативного штабу з протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств (аграрному рейдерству) з метою забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи врожаю, швидкого й ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки та сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності.
Засідання антирейдерського оперативного штабу відбулось під головуванням начальника Головного територіального управління юстиції Запорізькій області, заступника голови оперативного штабу Васильцова С.А., керівництва Василівської районної державної адміністрації Запорізької області, голови Запорізької обласної організації роботодавців агропромислового комплексу Луценко К.В., правоохоронних органів району, а також представників фермерських господарств.
Основна мета антирейдерського аграрного штабу – забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи врожаю та надшвидке ефективне реагування на будь-які незаконні дії.
Як зауважив головуючий засідання антирейдерського штабу Сергій Васильцов: «Тільки спільна праця органів державної влади та аграріїв на місцях, юридична грамотність ведення агробізнесу, вміння своєчасно користуватися своїми правами, гарантованими державою, ефективність якісного та швидкого реагування органами державної влади на факти, що містять ознаки рейдерства – це запорука захищеності наших аграріїв та впевненості у непорушності їхньої власності!».
Під час засідання відбулась жива дискусія з обговорення питань щодо уникнення рейдерських захоплень.

В ході надання консультацій, громадянам було додатково наголошено на наступних актуальних кампаніях проєкту:

  • #ЯмаюПравоНаВиконанняРішенняСуду – розповіли про механізми добровільного виконання рішення суду та його переваги;
  • #ЧеснаПлатіжка – проінформовано про граничні тарифи на тепло та гарячу воду;
  • #ВідповідальнеБатьківство – наголошено на механізмі реалізації та захисту прав дитини на належне утримання та безпечне освітнє середовище.

Стрімкий розвиток та глобальне впровадження новітніх інформаційних технологій, інтенсифікація інформаційних відносин, створили умови коли життя людини є майже не мислиме без мобільного телефону, телевізора, комп’ютера та Інтернету, тому працівниками юстиції було вказано на можливості користування електронними сервісами Мінюсту та запровадженні електронного документообігу в органах публічної влади України.