В Україні активно реалізується програма #ЧеснаПлатіжка

1 Серпня 2019 року о 10:22

Кабінет Міністрів України ініціював запровадження програми «Чесна платіжка» стосовно впровадження механізмів установлення справедливих цін на тепло і гарячу воду.

З цією метою постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг» встановлено на опалювальний сезон 2019/20 року такі граничні ціни/тарифи на послуги для населення:

з постачання теплової енергії: у разі оснащення приладами обліку – 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності приладів обліку – 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням податку на додану вартість);

з постачання гарячої води: за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води – 83,66 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності рушникосушильників – 75,74 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість).

Оплата населенням послуг з постачання теплової енергії і постачання гарячої води здійснюється з урахуванням встановлених відповідними органами місцевого самоврядування цін/тарифів, які не перевищують граничні ціни/тарифи, що визначені вказаною постановою.

Крім того, згідно з вказаною постановою обласні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування повинні вжити заходів до неухильного виконання вимог щодо вказаних тарифів та забезпечити здійснення перерахунку цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення до 1 вересня 2019 року.

Міністерство юстиції України спільно з системою безоплатної правової допомоги запустили  ініціативу #ЧеснаПлатіжка та інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку», яка реалізується в рамках просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!». В рамках цих ініціатив розроблені чіткі покрокові алгоритми дій, які допоможуть захистити права споживачів житлово-комунальних послуг.

Детальна інформація за посиланням: https://pravo.minjust.gov.ua/ua/programs/chesna-platizhka

Також на сайті Міністерства юстиції України розміщено  калькулятор розрахунку чесної платіжки, завдяки якому громадяни самостійно зможуть вирахувати, скільки маєте сплачувати за тепло та гарячу воду:

https://minjust.gov.ua/news/info/onlayn-kalkulyator-poslug

За більш детальними консультаціями та роз’ясненнями телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

З приводу захисту своїх прав в рамках кампанії  #ЧеснаПлатіжка звертайтеся до Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області за телефоном: (061) 239 01 55 або на віртуальну громадську приймальню  Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області за посиланням: https://justzp.gov.ua/questions_form/