Уроки «Я маю право!» провели фахівці юстиції для Запорізьких школярів

2 Вересня 2019 року о 15:58

Протягом першого навчального тижня фахівці запорізької юстиції проводять уроки «Я маю право!» для учнів загальноосвітніх шкіл. Під час занять діти в інтерактивній формі, за допомогою ігор та практичних вправ вивчають власні права та можливості захисту у разі їх порушення.

Зокрема, 2 вересня 2019 року фахівці Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти провели правові уроки для учнів 5 класу Запорізької спеціалізованої школи № 100 та учнів 4 класу Запорізького навчально-виховного комплексу № 90.

Школярів ознайомили з основними тезами Конвенції ООН з прав дитини, ратифікованою нашою державою та з найголовнішими правами, гарантованими дітям.

Правники розповідали дітям не лише про їх права, але й звернули увагу на правила поведінки у суспільстві, щоб діти своїми діями не порушували права інших людей.

Наприклад, дитина має право на відпочинок і розваги, але їй потрібно організовувати свій вільний час так, щоб це приносило користь і не заважало відпочивати іншим. Або право на захист від примусової праці,  проте діти не звільняються від обов’язку виконувати усі види самообслуговування й роботи, яка не є небезпечною для здоров’я. А маючи право на захист від образи та приниження потрібно пам’ятати, що не можна ображати та  принижувати інших.

Школярі з цікавістю заповнювали карту «Права дитини», а наприкінці уроку діти пограли із «Правовим деревом».

Крім того, про правопросвітницьку кампанію «Відповідальне батьківство» говорили з викладачами Запорізької спеціалізованої школи № 100.

Під час зустрічі фахівці юстиції зазначили, що кампанія «Відповідальне батьківство» спрямована на підвищення обізнаності населення про механізми реалізації та захисту прав дитини на належне утримання і безпечне освітнє середовище. Учасникам заходу детально розповіли про податкову знижку, яку можна отримати на суму витрачених батьками коштів –  на оплату навчання дитини у дитячих садочках, гуртках, секціях, школах, про порядок отримання послуги «Муніципальна няня» та права дитини на аліменти.

#УрокЯМП2019

#ЯМП

#ЮстиціяВідкритаДоЛюдей!

#ВідповідальнеБатьківство!