Урок ЯМП 2019 в Оріхівському районі

4 Вересня 2019 року о 14:34

Сьогодні, в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» працівниками Оріхівського районного відділу державної виконавчої служби було проведено тематичний #УрокЯМП2019 для учнів 5-6 класів КЗ «НВК «Основа» Преображенської сільської ради Оріхівського району.

Учням у цікавій інтерактивній формі розповіли про права, які гарантуються кожній дитині, як їх реалізувати та захистити у разі порушення.

Все в житті взаємопов’язане – поряд з правами обов’язково виникають правила поведінки та обов’язки.

Так, з дітьми обговорено, що право на життя породжує правило дотримуватись правил поведінки у суспільстві; право на піклування і турботу – поважати і любити тих, хто тебе оточує; рівність всіх дітей у своїх правах –  поводити себе так, щоб своєю поведінкою не порушувати права інших людей; право на відпочинок і розваги – бути старанним, самостійним та активним учнем; право на отримання інформації – самостійно знаходити інформацію із різних джерел; право на медичну допомогу – цінувати і піклуватися про своє здоров’я; право на вільне спілкуваня – поважати співрозмовника, дотримуватись правил мовного етикету. Право на захист від образ та приниження вимагає дотримання правила не ображати й не принижувати інших.

З початком нового навчального року питання забезпечення реалізації права дитини на захист від образ та приниження стає більш актуальним, тому темі булінгу була приділена окрема частина зустрічі. Школярів проінформовано про поняття булінгу та про відповідальність за його вчинення.

На завершення уроку представник Запорізької юстиції привітала учнів з початком нового навчального року, побажала успішного, цікавого та плідного навчання.