У Запоріжжі школярі створювали власні проєкти подолання булінгу

17 Вересня 2019 року о 14:38

Тиждень протидії булінгу набирає обертів, тож і сьогодні, 17 вересня, разом із фахівцями відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області учні 8-х класів Запорізької загальноосвітньої школи №33 Запорізької міської ради Запорізької області працювали над проєктами подолання цього виду жорсткості.

Так, кожна група школярів створила свою чітку стратегію поведінки, у разі проявів цькування та визначила, що перш за все необхідно покликати на допомогу, зібрати докази правопорушення та звернутись із заявою про вчинення булінгу.

Щоб зуміти самостійно запобігти цьому ганебному явищу, учні навчились його розпізнавати за типовими ознаками:

📍 систематичність (повторюваність) діяння;

📍 наявність сторін – кривдник, потерпілий, спостерігач;

📍 наслідки діяння у вигляді: психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Нагадаємо, що 18 грудня 2018 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», що визначає покарання за вчинення боулінгу у вигляді:

❗️ штрафу від 850 до 1700 грн. або громадських робіт від 20 до 40 годин;

‼️ штрафу від 1700 до 3400 грн. або громадських робіт від 40до 60 годин (вчинений повторно протягом року або групою осіб).

#РазомПротиБулінгу