Світлана Глущенко взяла участь у промо-заході «Професія приватного виконавця: доступ до професії та її переваги»

3 Липня 2019 року о 15:55

Сьогодні, в рамках робочого візиту до Запорізької області, Світлана Глущенко – заступник Міністра юстиції України взяла участь у промо-заході з питань  популяризації професії приватного виконавця який відбувся у  стінах Запорізького національного університету.   Дискусія «Професія приватного виконавця: доступ та переваги» визвала неабияку зацікавленість з боку юридичної спільноти нашого регіону, для якої було презентовано важливі меседжи, з проблемних питань професії приватного виконавця, перспектив її розвитку та впливу на систему виконання судових рішень. Крім цього особи, що мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця дізналися про основні вимоги та порядок допуску до професії. Промо-захід проходив у форматі живої розмови, де представники інституту приватного виконавця ділилися позитивним досвідом правильної організації своєї діяльності та вели дискусію з правниками.

«Приватні виконавці, які наразі працюють в Україні, показують позитивні результати. Але їх кількість недостатня, щоб професія стала конкурентоспроможною. На сьогодні у Запоріжжі їх всього 4. Тому потрібно прикласти якомога більше зусиль і рухатися напрямом інформаційних активностей. Реформа є правильною і, вороття до виконання рішень лише державними службовцями не буде. Я сподіваюсь, що після професійної підготовки на базі університету, приватних виконавців стане більше, з’явиться професійна конкуренція. Проте не слід забувати, що місія у нас одна – захищати права наших громадян», – зазначила Світлана Володимирівна.

На базі Запорізького національного університету планується два напрямки підготовки – це навчання приватних виконавців та перепідготовка державних виконавців. На разі вже узгоджено план навчання з урахуванням найсучаснішої системи навчання. За домовленістю з Головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій області викладати виконавцям будуть не тільки теоретики, а й практики. У майбутньому планується залучити іноземних виконавців, котрі зможуть поділитися європейським досвідом щодо виконавчого провадження.

Окрім цього у вересні заплановано запустити пілотний проект для студентів у напрямку виконавчого провадження. Таким чином, формувати майбутній кадровий резерв.

На завершення бесіди Світлана Володимирівна наголосила, що професія приватного виконавця нова і знаходиться на етапі зміцнення, але Міністерство юстиції України разом з територіальними органами підтримує і допомагає розвиватися цьому напрямку.