STOP trafficking: як у Запоріжжі попереджають молодь про небезпеку торгівлі людьми

16 Квітня 2019 року о 15:39

Однією з проблем, що стоять сьогодні перед Україною та світовою спільнотою, є торгівля людьми. Незважаючи на здійснення певних заходів щодо протидії торгівлі людьми проблема залишається актуальною.

Щоб привернути увагу молоді, підвищити їх рівень інформованості та усвідомлення проблеми торгівлі людьми 16 квітня 2019 року фахівці запорізької юстиції провели зі студентами Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище» мотиваційну зустріч на тему «Знайди свій безпечний шлях».

На початку зустрічі юристи наголосили на тому, що об’єктом торгівлі людьми часто є молоді люди, котрі не мають достатнього досвіду і не обізнані з наслідками протиправної діяльності. Саме тому учням навели приклади способів втягнення дітей в торгівлю людьми, та розповіли як уникнути цієї проблеми.

Для кращого сприяння інформації студенти попрацювали в групах з ситуаційним матеріалом та відповіли на питання: Які основні причини такого явища, як торгівля людьми? Що з наведених прикладів є торгівлею людьми, а що ні? Після чого студенти виконали письмове завдання та оцінили ймовірність потрапляння в ситуацію, пов’язаної незаконною експлуатацією людей.

Приємно, що студенти були активними під час заходу, висловлювали своє бачення, пропонували свої варіанти вирішення проблеми, пов’язаної з торгівлею людьми, та розробили власну пам’ятку про те, що робити, якщо потрапив у біду.

Наприкінці, молоді нагадали, що студенти-контрактники (або їх батьки) мають право на отримання податкової знижки до 18% від вартості навчання. А віднедавна можна отримати податкову знижку ще за навчання в закладах дошкільної, позашкільної, загально середньої, професійної (професійно-технічної).