Шлюб за добу

31 Травня 2019 року о 17:00

За ініціативою Міністерства юстиції України у 2016 році розпочав свою роботу пілотний проект «Шлюб за добу», який дав можливість кожній парі зареєструвати шлюб у скорочений термін.

На даний момент у місті Запоріжжі зареєстровано понад тисячу шлюбів за добу. В нашому місті скористатися даною послугою молодята мають змогу, звернувшись до організаторів державної реєстрації шлюбу:

– Позашкільний навчальний заклад «Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради;

– Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр

ім. В.Г. Магара;

– Комунальний заклад  «Центр надання послуг»;

– Комунальний заклад «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради;

– Запорізька філія ДП «ЦОІ»;

– Комунальний заклад «Палац культури «Хортицький».

Шлюб за добу швидко здобув популярність серед закоханих, у зв’язку з чим не рідко виникає ряд питань щодо підготовки документів та подання заяви, тож слід зазначити основні документи, які необхідні громадянам, щоб скористуватись цією послугою:

– паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства. При наданні id-картки додатково подається виписка з реєстру про місце реєстрації;

– особи, у яких було вилучено паспорт громадянина України у зв’язку з постановкою на консульський облік в іншій державі, надають паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відповідною відміткою про це у паспорті;

– якщо особа раніше перебувала у шлюбі, то додатково надається документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу; рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили; свідоцтво про смерть одного з подружжя; висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним, тощо).

Реєстрація шлюбу за добу цікавить не лише громадян України, але і громадян інших країн. Законодавство України визначає такі умови  укладення шлюбу з іноземцем на території України:

– на момент реєстрації шлюбу іноземець повинен перебувати в Україні легально;

– необхідно зібрати всі документи, які передбачені для державної реєстрації шлюбу в Україні. Такі документи повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені належним чином;

– важливо подбати про документ, який підтверджує припинення попереднього шлюбу у іноземця (звичайно, якщо такий шлюб був). Такий документ необхідно засвідчити належним чином.

Якщо у молодят під час підготовки до державної реєстрації «Шлюбу за добу» виникають питання, кожен з відділів державної реєстрації актів цивільного стану України з радістю надасть консультацію та роз’яснення усіх запитань