Щодо виконання рішень за категорією «діти війни»

28 Серпня 2019 року о 16:22

У вересні 2014 року набув чинності Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою КМУ № 440 від 03.09.2014 (далі – Порядок № 440).

Даний Порядок визначає механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, передбачених пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», інвентаризації та погашення заборгованості за ними.

Відповідно до Порядку № 440, рішення подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.

Таким чином, органами державної виконавчої служби проводиться опрацювання поданих документів для подальшої передачі  до органів, що здійснюють казначейське обслуговування.

Погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 № 845.

Окремо слід відмітити, що на теперішній час досить часто у громадян виникають питання щодо повернення рішень судів, які набули чинності в 2013 році.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є державні органи, які видані або ухвалені до набрання чинності Законом (до 01 січня 2013 року), подаються до органу державної виконавчої служби.

Таким чином, відповідно до Порядку № 440 підлягають виконанню судові рішення, які набрали законної сили до 01 січня 2013 року.

Поряд з цим, повернення Управлінням державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Запорізькій області стягувачам документів з підстави набуття чинності після 01 січня 2013 року не позбавляє права пред’явити виконавчий лист для виконання до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Запорізькій області в порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження».