Що потрібно знати про аліменти на неповнолітню дитину з інвалідністю?

2 Вересня 2019 року о 11:05

Працівниками відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області проводилось інформування населення в рамках інформаційної кампанії Мінюста  «Виконання рішення суду».

Фахівці юстиції роз`яснили громадянам про аліменти на неповнолітню дитину з інвалідністю.

Право на аліменти особа з інвалідністю має як неповнолітня або повнолітня дитина, батько чи мати, а також як чоловік чи дружина.
!!!ПАМ`ЯТКА:  необхідно пам’ятати, що поряд з правом на утримання, особа з інвалідністю також може мати обов’язок сплачувати аліменти іншим особам.
!!!ВАЖЛИВО: батьки зобов`язані утримувати дитину з інвалідністю до повноліття (18 років). При визначенні розміру аліментів, суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини.

СПОСОБИ ОТРИМАННЯ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ З ІНВАЛІДНІСТЮ:
• за попередньою домовленістю між батьками;
• укладення договору про сплату аліментів на дитину з інвалідністю, у якому визначено розмір та строки виплати (у письмовій формі і посвідчується нотаріально);
• сплата аліментів за рішенням суду (до позовної заяви додати документи, що підтверджують інвалідність дитини та витрати, що здійснюються на догляд за дитиною кожен місяць-квитанції тощо).

Під час проведення інформування було надано відповіді на всі запитання та роздано тематичні буклети на інші інформаційні кампанії, а саме: «Чесна платіжка», «Стоп Булінг», «Стоп Насильство», а також «Податкова знижка», «Виїзд з дитиною за кордон», «Я маю право бути присяжним», «Відповідальне батьківство».

Додатково,  до відома було ознайомлено громадян щодо запровадження #ЕлектронногоДокументообігу в органах публічної влади та в установах, підприємствах, організаціях тощо.

 

#ЯМаюПраво!

#ВідповідальнеБатьківство

#ЧужихДітейНеБуває

#СтопНасильство!

#ЯМаюПравоБутиПрисяжним

#ЕлектроннийДокументообіг

#ПравоНаВиконанняРішеньСуду

#ПоїхатиЗДитиноюЗаКордон-Легко

#ЧеснаПлатіжка