Сергій Васильцов взяв участь в практичному семінарі з питань функціонування аграрних розписок та деяких аспектів державної реєстрації

24 Червня 2019 року о 17:00

Сьогодні,у Запоріжжі відбувся семінар, присвячений розгляду двох блоків надважливих питань, а саме:
1.Зміни в земельному законодавстві. Аграрні розписки в Україні. Особливості їх посвідчення. Державна реєстрація речових прав на землю та їх обтяжень
2. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяженнь з урахуванням усіх законодавчих змін
Відкриваючі захід, очильник обласної юстиції наголосив: «На сьогоднішній день, Міністерством юстиції України ефективно впроваджено проект з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок на території всієї України. І довіра до механізму аграрних розписок щороку зростає ,адже аграрні розписки – це можливість для обох сторін працювати на взаємовигідних умовах, захистити свої права та почуватися впевнено.
Так, наприклад, У Запорізькій області є свій приклад, коли склалася нестандартна ситуація з виконанням аграрної розписки. Кредитор видав під неї суму, еквівалентну 60 тис. доларів. Коли з’явилися проблеми з їх поверненням, він швидко отримав у нотаріуса виконавчий напис. Більше того, він знав, де знаходиться зерно, і тому виконавець зміг оперативно арештувати це зерно як предмет застави.»
На сьогодні, нотаріальною спільнотою Запорізької області здійснено усіх заходів щодо набуття повноважень реєстратора в Реєстрі аграрних розписок, нотаріуси Запорізької області мають змогу задовольнити попит пов’язаний з нотаріальним посвідченням аграрної розписки у кожному куточку Запорізької області.
Однією із важливих складових профілактики рейдерським захопленням є реєстрація майнових прав на об’єкти нерухомого майна, в тому числі земельні ділянки, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також корпоративних прав в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Довідково: метою проекту впровадження інструменту аграрних розписок є покращення доступу до фінансових ресурсів малим та середнім сільгосптоваровиробникам.
У результаті роботи Проекту сільськогосподарські товаровиробники отримують ефективний інструмент, який сприяє залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.