Сергій Васильцов взяв участь у Першому соціально-економічному форумі «Соціальні права як механізм розвитку гендерно-збалансованого людського капіталу»

18 Червня 2019 року о 16:52

За словами організаторів форуму: «Ідея, яка виникла разом з Міністерством юстиції, Міністерством соціальної політики та “Спілкою жінок України” – запровадити вперше в Києві процес створення концепції гендерної рівності, створення Гендерного паспорту. В державі вже впроваджуються нормативно-правові акти щодо гендерної рівності, і ми відходимо від питань взагалі права жінок та чоловіків, ми говоримо більш комплексно, ми говоримо про права людей з інвалідністю, про права національних меншин, про насилля в родині, про торгівлю людьми. Для нас дуже важливо, щоб ми мали ґрунтовні вихідні дані для гендерного бюджетування. Тобто при формуванні бюджету міста Києва, формуванні бюджетних програм, ми маємо виходити безпосередньо з аналітики, зі статистичних даних. З цією метою і громадські організації, і міністерства допомагають нам провести перший в Києві форум, на якому ми максимально залучили профільних фахівців”. Водночас, як зазначила заступниця міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, Гендерний паспорт в Україні не нове поняття, на сьогодні є декілька областей, які зробили свій паспорт, але вперше у Києві Гендерний паспорт робиться на рівні міста і в такому обсязі.

Порядок денний форуму цікаво поєднував панелі з дискусіями на рівні національної влади, були присутні представники різних профільних міністерств, що розповідали бачення національного рівня сучасних реформ, адже як відомо, наразі йдуть дуже важливі секторальні реформи — це реформа децентралізації, до якої приєднуються інші реформи – реформа освіти, медицини, соціального сектору. Обговорювали і запровадження сучасних механізмів, зокрема це Гендерний паспорт. Це дійсно сучасний механізм, який дозволяє виявити не тільки проблемні питання в місті, а й допомагає вірно спланувати шляхи вирішення цих питань з точки зору бюджетного планування
В рамках заходу учасниками було обговорено і питання соціальних прав, а саме – національні реформи, виклики та перспективи міжрівневої взаємодії, питання бізнесу, влади і громади через соціальну відповідальність – до добробуту громадян, гендерного паритету як запоруки доступності до суспільних благ та розвитку потенціалу нації.
Зазначаємо, що дискусія такого рівня і з такими фаховими учасниками формулює ключові візії руху українського суспільства на середньо- і довгострокову перспективу та закладає базис «дорожньої карти» подальшого стратегічного планування соціально-економічного розвитку країни.