№ 461. Подтикан Сергій

20 Листопада 2019 року о 15:51

Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області надає відповідь на Ваше звернення, з яким Ви 18.11.2018 звернулись до віртуальної громадської приймальні Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.

Зважаючи на зміст Вашого звернення, роз’яснюємо наступне.

Порядок примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) встановлено Законом України «Про виконавче провадження» (далі-Закон), Інструкцією з організації примусового виконання рішень та іншими нормативно-правовими актами.

Слід зазначити, що виконавче провадження № 60575929, про яке йдеться у Вашому звернені, відкрито в Більмацькому районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, боржником за вказаним виконавчим провадженням є Подтикан С.В.

Відповідно до пункту 11 розділу II Інструкції з організації примусового виконання рішень, боржник може ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження у спеціально визначений у відділі державної виконавчої служби для прийому громадян час.

Крім того, за бажанням боржник може ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження в інший час на підставі письмової заяви, в якій необхідно зазначити бажану дату та час ознайомлення. У разі неможливості прибути до відділу державної виконавчої служби для ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, боржник може звернутись до відділу державної виконавчої служби в порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян».

Слід також зазначити, що статтею 16 Закону передбачено представництво сторін у виконавчому провадженні.

Відповідно до вказаної статті сторони (стягувач і боржник) можуть реалізувати свої права і обов’язки у виконавчому провадженні самостійно або через представників. Особиста участь фізичної особи у виконавчому провадженні не позбавляє її права мати представника, крім випадку, коли боржник згідно з рішенням зобов’язаний вчинити певні дії особисто.