Проведено інтерактивний урок #СтопБулінг для вихованців Запорізького навчально-виховного комплексу “Мрія” ім. О.М. Поради

24 Жовтня 2019 року о 14:53

Проведено інтерактивний урок з профілактики та протидії #Булінгу для вихованців Запорізького навчально-виховного комплексу “Мрія” ім. О.М. Поради. Фахівці  відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області у цікавій інтерактивній формі розповіли дітям про:

  • поняття, ознаки та відповідальність за вчинення булінгу;
  • види, передумови та причини виникнення булінгу;
  • механізм дій при виникненні булінгу.

Окремо, фахівці наголосили на такому різновиді булінгу як #Кібербулінг, надали роз’яснення з безпечного користування соціальними інтернет мережами.

Дітям продемонстровано відеоролики з основними порадами у разі виникнення ситуації з цькування. Після перегляду відео, у командній роботі, разом з учнями, проаналізували ситуації підняті в них.

З метою розрізнення явища булінгу з супутніми ситуаціями, такими як піддражнювання, образи разом з дітьми зігралу в гру ЦЕ БУЛІНГ? Під час якої дітки слухаючи різні історії з життя розрізняли булінг це чи ні та показували ведучому відповідну карту з червоним або зеленим смайликом.

Друга гра БУЛІНГ ЧИ ПІДРАЖНЮВАННЯ? була спрямована на навчання розрізняти дружнє піддражнювання і булінг. Так діти зачитували ситуації з карток та відносили її до відповідної категорії 1) булінг чи то 2) підражнювання, кладучи відповідну картку до коробки.

 

Підводячи підсумки уроку разом з дітками визначили наслідки цькування для кривдника, потерпілого, спостерігачів, а також для закладу освіти та освітнього середовища.

 

В ході уроку використали також метод мозкового штурму «До кого звертатися у разі булінгу?», так учні називали, до кого можна звернутися, якщо стали свідком або жертвою булінгу. За психологічною допомогою, можна звернутися на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111.

 

Додатково, було вказано на актуальних питаннях в рамках кампаній Міністерства юстиції України: #ВідповідальнеБатьківство; #ЧужихДітейНеБуває; #ЯМаюПравоНаВиконанняРішенняСуду; #ЯМаюПравоБутиПрисяжним. До відома, було зазначено й про запровадження електронного документообігу в органах публічної влади України.

#РазомПротиБулінгу