Про права дітей та протидію булінгу говорили у пришкільному літньому таборі «Сонечко»

20 Червня 2019 року о 15:40

20 червня 2019 року фахівці запорізької юстиції підготували урок «Правовий лабіринт», який провели для вихованців 1 загону «Яструби» Запорізької загальноосвітньої школи № 104. Урок став черговим із циклу правоосвітніх зустрічей з дітьми у пришкільних літніх таборах.

Цього разу дітей ознайомили з основними ідеями Конвенції ООН «Про права дитини», а також про наслідки за цькування своїх однолітків та вчителів.

Крім того, малеча проходила шляхами лабіринту «Допоможи героям обрати правильні шляхи» та заповнювали карту «Права дитини», на якій вони по черзі з’єднували хмаринку з правом та картинку, яка відповідала правильній відповіді.

Наприкінці зустрічі діти отримали у подарунок розмальовки «Юстиція – дітям» від Міністерства юстиції України.

Слід нагадати, що 19 січня 2019 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

В статті 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що булінг (цькування) – діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Звертаємо увагу, що у разі виникнення проблем булінгу та за необхідності отримання правової допомоги з цих питань, можна звернутися до громадської приймальні що діє при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області або зателефонувати до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 – 800 -213 – 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України). У разі необхідності надання психологічної допомоги дитині можна звернутися на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116 – 111 (з мобільного телефону).

#ЯМП

#ЮстиціяВідкритаДляЛюдей

#ЧужихДітейНеБуває

#СтопБулінг