Правові інтерактивні заходи «Я – споживач» провели для запорізьких школярів

8 Травня 2019 року о 13:21

Сьогодні кожен споживач, навіть наймолодший, зобов’язаний знати хоча б мінімум своїх прав, якими він володіє, та на що слід звертати увагу купуючи товар. Саме тому, фахівці запорізької юстиції 07 травня 2019 року запропонували Обласній бібліотеці для дітей «Юний читач» долучитися до проведення правових інтерактивних заходів «Я – споживач» для учнів 5 – 6 класів Запорізької загальноосвітньої школи № 66.

Зустріч розпочалася з проведення цікавої гри «Дерево споживчих прав»,  у ході якої школярі з цікавістю визначали, про яке саме споживче право йдеться у запропонованих ситуаціях: про право на якість, право на безпеку, право на вибір, право на захист або право на інформацію.

Далі юристи звернули увагу дітей на те що, право на безпеку споживання гарантується державою, а одним із способів забезпечення дотримання цього права є відповідне маркування товарів. Справа в тому, що позначок на етикетках велика кількість, проте не кожен розуміє їх значення. Про що попереджає або повідомляє споживача це чи інше маркування діти розглядали у відео-презентації.

Щоб закріпити отримані знання діти разом з фахівцями юстиції провели експертне оцінювання етикеток продовольчих та непродовольчих товарів за запропонованими критеріями. Діти відчули себе справжніми експертами.

На завершення правового заходу школярам було запропоновано намалювати власну ідеальну етикетку товару.