Органи влади зобов’язані вести облік документів, які знаходяться в їхньому володінні

31 Травня 2019 року о 16:13

Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає обов’язок суб’єктів владних повноважень вести облік документів, які знаходяться в їхньому володінні.

Статтею 18 названого Закону передбачено, що документи, що знаходяться у суб’єктів владних повноважень (до яких, зокрема, належать органи влади), підлягають обов’язковій реєстрації в системі обліку. Мета – забезпечення збереження та доступу до публічної інформації.

Система обліку публічної інформації повинна містити інформацію про документи, які знаходяться у володінні органів влади, за такими реквізитами, як вид, дата, номер, назва документа, місце його зберігання тощо.

Будь-яка людина може зайти на веб-сайт, перейти до системи обліку, знайти в ній документ, який її цікавить, і подати запит на інформацію до органу влади стосовно цього документа.

Усі органи влади ведуть такі системи самостійно і зобов’язані розміщувати їх у відкритому доступі на своїх офіційних веб-сайтах.

Система обліку публічної інформації Кабінету Міністрів України, наприклад, розміщена за посиланням http://old.kmu.gov.ua/control/pubinfo/search

Система обліку публічної інформації Міністерства юстиції України – https://publinfo.minjust.gov.ua

Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області як орган влади також веде та розміщує у відкритому доступі Систему обліку публічної інформації. Система обліку містить інформацію про документи, які створюються в діяльності управління, і доступна за посиланням https://publinfo.minjust.gov.ua/zaporiz/

Багатьох громадян України, особливо громадських активістів, цікавить інформація про фінансові ресурси органів влади та про витрачання бюджетних коштів. Щоб знайти цю інформацію в Системі обліку, потрібно ввести у формі пошуку вид публічної інформації «Фінансове забезпечення». Система надасть усі записи про документи, які стосуються цього напрямку роботи управління юстиції, після чого можна заповнити і надіслати запит на отримання копій документів, які вас зацікавили.

Такі запити розглядаються в термін не більше п’яти робочих днів.

Тож, запрошуємо всіх зацікавлених осіб користуватися Системою обліку публічної інформації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.