Немає грошей на аліменти? Допоможемо знайти роботу

15 Травня 2019 року о 15:51

Як виконується рішення про стягнення аліментів?

Обов’язок примусового виконання аліментних зобов’язань, встановлених виключно у судовому порядку покладено на органи державної виконавчої служби.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці та фізичні особи, де працює боржник, зобов’язані здійснювати відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника у розмірі, визначеному виконавчим документом, з урахуванням положень статті 70 Закону України «Про виконавче провадження».
У випадку, якщо боржник не працює і сплачує аліменти самостійно, за наявності у нього заборгованості із сплати аліментів понад три місяці – належне йому майно арештовується, вилучається та реалізовується в примусовому порядку для погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Які стягнення можуть бути застосовані до боржника?

– тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, керуванні транспортними засобами, користуванні зброєю та полювання;
– стягнення виконавчого збору (основної винагороди приватного виконавця) та штрафних санкцій;
– адміністративна відповідальність за не несплату аліментів (призначається покарання у вигляді суспільно корисних робіт);
– кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів.

Як боржник може знайти роботу?

Працевлаштуватися самостійно або звернутися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.
Офіційно інформацію про наявні вакансії можна отримати:
• на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості України,
• в центрі зайнятості,
• у державного виконавця.
Якщо неможливо працевлаштуватися за наявним фахом?
Державна служба зайнятості може забезпечити професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації з можливістю отримання навичок нового виду професії або підвищення кваліфікації за вже наявним фахом.
Що необхідно зробити боржнику у разі працевлаштування?
Негайно повідомити державного виконавця, на виконанні у якого перебуває рішення про стягнення аліментів про місце роботи.

Для отримання додаткової правової консультації звертатися до Єдиного контакт-центру за номером 0 800 213 103.