Надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

26 Квітня 2019 року о 14:52

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» в Україні здійснюється інформування населення щодо змін законодавства та нововведень, зокрема, щодо змін у сфері державної реєстрації.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), є автоматизованою системою збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та містить відомості про юридичну особу – її найменування, організаційно-правову форму, місцезнаходження, види діяльності, а також ім’я фізичної особи – підприємця, її види діяльності, та багато іншого.

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон), встановлено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб – платників податків.

Умови, підстави та процедуру надання відомостей з Єдиного державного реєстру, права та обов’язки суб’єктів що є учасниками зазначеної процедури, встановлює Порядок надання відомостей з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, затверджений наказом № 1657/5 від 10.06.2016 (далі – Порядок).

Відомості з Єдиного державного реєстру надаються за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру у паперовій або електронній формах, що мають однакову юридичну силу та містять обов’язкове посилання на Єдиний державний реєстр, крім документів, що містяться в реєстраційній справі та надаються у паперовій формі.

У паперовій формі надаються: виписка з Єдиного державного реєстру для проставлення апостиля, виписка з Єдиного державного реєстру за результатом проведеної державної реєстрації, витяг з Єдиного державного реєстру за зазначеним заявником критерієм пошуку та документи, що містяться в реєстраційній справі відповідної юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної, фізичної особи – підприємця.

В електронній формі надаються: відомості з Єдиного державного реєстру через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи (далі – портал електронних сервісів), та відомості з Єдиного державного реєстру у форматі бази даних або в іншому форматі у режимі реального часу на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором Єдиного державного реєстру.

Виписка та витяг з Єдиного державного реєстру в паперовій формі (крім виписки за результатом проведеної державної реєстрації) надаються заявнику за запитом шляхом звернення до уповноваженого суб’єкта державної реєстрації, центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.

Витяг з Єдиного державного реєстру надається також в електронній формі через портал електронних сервісів виключно за умови реєстрації користувача на відповідному порталі.

Формування витягу з Єдиного державного реєстру в електронній формі здійснюється автоматично програмними засобами залежно від зазначених користувачем критеріїв пошуку.

Законом встановлено, що за одержання відомостей з Єдиного державного реєстру, в електронній та паперовій формі, справляється плата.

Крім того, відомості з Єдиного державного реєстру в електронній формі можна отримати і безоплатно, скориставшись порталом електронних сервісів.

Безоплатний доступ до відомостей з Єдиного державного реєстру в електронній формі надається через портал електронних сервісів з метою перегляду, копіювання та друку відомостей щодо: юридичної особи, відокремленого підрозділу юридичної особи, фізичної особи підприємця, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, виданих витягів з Єдиного державного реєстру.

Наприкінці слід зазначити, що на сьогодні Міністерством юстиції України та його територіальними органами врегульовано надання відомостей про юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань з Єдиного державного реєстру з метою створити більш доступний спосіб отримання інформації для громадян.