Надання допомоги по тимчасовій непрацездатності працівнику, за час його хвороби, яка припала на відпустку без збереження зарплати

7 Липня 2018 року о 11:12

Нерідко у нашому житті виникають не дуже приємні ситуації, які заздалегідь не спланувати. Гадаю, що у більшості із нас були випадки, або чули розповіді від знайомих, коли на роботі людина бере відпустку без збереження заробітної плати, або як кажуть у народі – «за свій рахунок»,  і під час цієї відпустки трапляється неприємний випадок, травма чи проблеми зі здоров’ям.  Вважаю, що людині було б цікаво та корисно знати, як на законодавчому рівні ґрунтується це питання.

Насамперед, згідно статті 26 розділу ІV Закону України «Про відпустки», відпустка без збереження заробітної плати надається за згодою сторін за сімейними обставинами та з інших причин. Працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

У випадку ж коли тимчасова непрацездатність припадає на період відпустки без збереження заробітної плати, питання  щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності працівнику, за час його хвороби, яка припала на цей період, розглядається відповідно вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999                       № 1105.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням. Тобто якщо людина бере відпустку «за свій рахунок» і раптово під час неї захворіє, цей лікарняний не буде оплачений.

Отже,  враховуючи вищевикладене, можливо відзначити для себе корисну інформацію, що допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику, за час його хвороби, яка припала на період перебування у відпустці без збереження заробітної плати, не надається.

 

провідний спеціаліст відділу

по роботі з персоналом апарату управління

та організаційно-методичній роботі Управління

персоналу Головного територіального

управління юстиції у Запорізькій області                                                                   Е.А.Нурієва-Килимиченко