Юстиція інформує громадян

4 Жовтня 2019 року о 8:57

Працівники відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області консультували громадян  в рамках проєкту «Я маю право!»:  про порядок усиновлення.

Згідно з українським законодавством усиновлення  – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України).

Фахівці юстиції відповіли на питання:

Хто підлягає усиновленню?

Хто може бути усиновлювачем?

Чи є якісь переваги у праві на усиновлення?

–  Як стати на облік потенційним усиновлювачам? 

Як звернутися до суду?

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Крім того, громадяни дізнались про інші кампанії реалізовані Міністерством юстиції України: «Податкова знижка», «Чесна платіжка», «СтопБулінг», «СтопНасильство», «Виїзд з дитиною за кордон»,  «Виконання рішення суду», «Відповідальне батьківство», «Суд за участі присяжних» та інші.

Додатково,  до відома було ознайомлено громадян щодо запровадження #ЕлектронногоДокументообігу в органах публічної влади та в установах, підприємствах, організаціях тощо.

 

#ЯМаюПраво!

#ВідповідальнеБатьківство

#ЧужихДітейНеБуває

#СтопНасильство!

#ЯМаюПравоБутиПрисяжним

#ЕлектроннийДокументообіг

#ПравоНаВиконанняРішеньСуду

#ПоїхатиЗДитиноюЗаКордон-Легко

#ЧеснаПлатіжка