Інтеграція в українське суспільство дітей ромської національності

5 Квітня 2019 року о 16:06

На сьогоднішній день існує проблема доступу до послуг у сферах комунального господарства, охорони здоров’я, працевлаштування та освіти серед представників ромської національності. Даний аспект розповсюджений на території України у зв’язку з тим, що особи не мають ідентифікаційних документів і свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Хортицький районний у місті Запоріжжі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області приділяє значну увагу питанням захисту прав і свобод національних меншин, зокрема інтеграції в суспільне життя осіб ромської національності.
З метою створення належних умов для захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, забезпечення рівних можливостей для її участі у соціально-економічному та культурному житті держави нашим відділом проводиться інформування населення, щодо отримання свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, в тому числі про народження.

Слід зазначити, що отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини. Відповідно до ст. 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасна без поважної причини реєстрація батьками народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки. Ще оформити свідоцтво можуть родичі, уповноважений представник установи охорони здоров’я, в якому народилася дитина, або в якому він знаходиться.

Отримати свідоцтва про народження можливо:

– безпосередньо у пологовому будинку;

– у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку;

– в центрі надання адміністративних послуг.

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження подаються:

– медичне свідоцтво про народження (форма №103/о, затверджене Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 8 серпня 2006 №545)

– паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків. Якщо документ, що посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, то орган державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в державній реєстрації народження дитини. Реєстрація народження дитини може бути проведена за заявою іншої особи, яка повинна мати при собі паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника;

– документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини).

Хортицький районний у місті Запоріжжі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області наголошує, що державна реєстрація народження дитини є доступною для усіх дітей, незважаючи на їх етнічне походження та соціальний статус!