Взаємодія з державними реєстраторами


Взаємодія з суб’єктами державної реєстрації та організація роботи підвищення кваліфікації державних реєстраторів є одним з напрямків діяльності ГТУЮ у Запорізькій області, який направлений на забезпечення належного рівня професійної підготовки державних реєстраторів суб’єктів державної реєстрації Запорізької області та розвитку їх компетентних якостей.

В межах плану проведення заходів з підвищення кваліфікації державних реєстраторів, Управлінням державної реєстрації ГТУЮ у Запорізькій області у 2018 році вже проведено понад 150 семінарів для державних реєстраторів суб’єктів державної реєстрації Запорізької області.

Водночас, одним з нових напрямків взаємодії ГТУЮ у Запорізькій області та державних реєстраторів є реалізація меморандуму про співпрацю із Запорізьким центром перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій. Вже найближчим часом, зазначена ініціатива буде реалізована в форматі практичних семінарів на базі зазначеного Центру. Одночасно, в межах планових заходів, на цьому тижні, на базі Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, проведено семінарське заняття з державними реєстраторами департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради.

В ході семінару були розглянуті актуальні та проблемні питання у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Було обговорено законодавчі зміни у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1141 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 6 червня 2018 р. № 484), а також надано консультативну допомогу державним реєстраторам щодо застосування норм законодавства у сфері державної реєстрації речових прав.

Водночас, з метою поширення інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» та його основні тематики проведено відповідне інформування та розповсюджені інформаційні друковані матеріали з актуальних питань.

Нагадуємо, що Управління державної реєстрації ГТУЮ у Запорізькій області додатково пропонує суб’єктам державної реєстрації надавати пропозиції щодо потреби у проведенні позапланових заходів з підвищення кваліфікації на електронну адресу: info_udr@zp.minjust.gov.ua.