Євроінтеграція – шлях до оновлення і поліпшення суспільного життя в Україні

1 Липня 2019 року о 14:48

Законом України від 07.02.2019 № 2680-VIII закріплено в Конституції України незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

Наша держава вже третє десятиліття йде до членства в Європейському союзі (далі – ЄС). Визначними міжнародними документами на цьому шляху стали Угода про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами 1994 року та підписана замість неї 21 березня 2014 року Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

За Угодою про асоціацію обидві сторони мають певні зобов’язання. Її часто називають «дороговказом для внутрішніх реформ в Україні». Угода передбачає проведення Україною реформ у багатьох сферах суспільного життя, зокрема, в сфері безпеки, юстиції, праці, економіки, торгівлі, фінансів, охорони навколишнього природного середовища та інших. 1 вересня 2017 року після тривалого процесу ратифікації Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності у повному обсязі.

Угода за своїм обсягом і тематичним охопленням стала найбільшим міжнародно-правовим документом за всю історію України та найбільшим  міжнародним договором з третьою країною, коли-небудь укладеним ЄС.

Вона стала яскравою демонстрацією якісно нового формату відносин між Україною та ЄС на принципах «політичної асоціації та економічної інтеграції».

З метою організації виконання Угоди в Україні створено низку інститутів, таких, як Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, урядовий офіс та урядовий комітет з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, заступники міністрів, директорати та відповідальні особи з питань європейської інтеграції.

Стан виконання Угоди аналізується та описується в щорічному звіті. Згідно зі звітами, Україна виконала 41% своїх зобов’язань, передбачених на 2017 рік, та 52% зобов’язань, запланованих на 2018 рік. Загальний прогрес виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС становить 42%. Детальніше – дивіться в звіті про виконання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Уряд затвердив План заходів з виконання Угоди про асоціацію, який має на меті підвищити ефективність координації та просування євроінтеграційного процесу.

Наше завдання як органу виконавчої влади – виконувати завдання цього Плану та всіляко сприяти прогресу євроінтеграції в Україні задля впровадження нових стандартів якості життя, підвищення рівня безпеки та захищеності громадян.

З актуальними новинами євроінтеграції ви можете ознайомитись на сайті https://eu-ua.org/