Фахівці Запорізької юстиції взяли участь в одноденному семінарі-практикумі з питань Гендерної дискримінації

15 Серпня 2019 року о 11:53

Гендерна дискримінація – це дискримінація за ознакою статі. Визначається дуже просто: віддається перевага людині однієї статі в різних сферах життя: під час вступу до вузу, у випадку працевлаштування, підвищення в кар’єрі, в оплаті праці, прояві сексуальних домагань, у разі насильства в сім’ї тощо.

На практиці в Україні доволі консервативне та стереотипне сприйняття жінок та чоловіків, їхніх можливостей та ролей, які не дозволяють повною мірою реалізувати ту гендерну рівність, яка прописана у всіх законодавчих документах.

Саме тому, 14 серпня 2019 року відбувся семінар-практикум за темою «Гендерна дискримінація: ідентифікація та механізм надання правової допомоги», в якому взяли участь й фахівці Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.

Семінар проведено Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” за підтримки українсько-канадського проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні” у партнерстві із Координаційним центром з надання правової допомоги.

Одним з основних завдань семінару було поглибити знання учасників  щодо поняття гендеру та дискримінації, національного та міжнародного законодавства, а також сформувати навики застосування тесту Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) на ідентифікацію прямої та непрямої дискримінації.

Під час семінару обговорювали поняття та види гендерних стереотипів, дискримінації, а також розбирали окремі кейси порушень прав людини та дискримінації, які розглядав ЄСПЛ.

Всі учасники семінару взяли участь у обговоренні нагальних проблем із зазначеної тематики та  ставили питання  щодо роз’яснення законодавства.

#ПідЗахистомПрава

#ЗахищайСвоїПраваРазомЗМін’юстом