Фахівці управління юстиції провели інформування в кінотеатрі «КіноМакс» про правила виїзду з дитиною за кордон

19 Серпня 2019 року о 12:36

Фахівці управління юстиції сьогодні завітали до кінотеатру «КіноМакс», який знаходиться в Хортицькому районі міста Запоріжжя, щоб ознайомити працівників і відвідувачів кінотеатру з правилами виїзду з дитиною за кордон.

У рамках ініціативи Міністерства юстиції України #ЧужихДітейНеБуває було внесено зміни до Сімейного кодексу України, які набрали чинності майже рік тому – 28.08.2018. Згідно з цими змінами, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною, то вона може виїхати за кордон строком до 1 місяця. Дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон у цьому випадку не потрібен.

Також не потрібен дозвіл на виїзд дитини за кордон у разі, якщо другий із батьків заборгував дитині зі сплатою аліментів понад 4 місяці (3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою).

Той із батьків, який сплачує аліменти вчасно і в повному обсязі, може виїхати з дитиною за кордон на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.

Детальніше читайте в інформаційному буклеті «Поїхати з дитиною за кордон – легко!» та на веб-сайті загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право!» http://pravo.minjust.gov.ua/

#ЯМП!

#ЧужихДітейНеБуває