Електронний сервіс з проставлення апостиля

30 Вересня 2019 року о 16:29

З метою підвищення рівня довіри до офіційних документів України, на яких проставляється апостиль, та з урахуванням статті 7 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, з 20 листопада 2015 року  Міністерством юстиції України запроваджено електронний сервіс з проставлення апостиля.

Наразі всі відділи державної реєстрації актів цивільного стану  України працюють  з електронним сервісом апостиля та приймають документи.

Апостиль проставляється відповідно до міжнародної Конвенції, підписаною у м. Гаазі у 1961 році. Україна приєдналася до цієї Конвенції у 2004 році. Постійно перелік країн, який вимагає проставлення апостиля на документах, розширюється.

Відділами державної реєстрації актів цивільного стану приймаються офіційні документи, які виходять від органів юстиції, органів судової влади; документи, оформлені державними і приватними нотаріусами; виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Будь-яка особа може із паспортом та відповідними документами, на яких необхідно проставити апостиль, звернутися до будь-якого на її бажання відділу державної реєстрації актів цивільного стану. За проставлення апостиля здійснюється плата у розмірі  51 грн.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою програмних засобів ведення Реєстру формує заяву, на якій заявник проставляє власний підпис. Після реєстрації заяви працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану виготовляє електронні копії документів шляхом сканування та розміщує їх у Реєстрі за допомогою засобів його ведення.

Документи, подані для проставлення апостиля, розглядаються Міністерством юстиції України.

За результатом розгляду заяви та поданих документів посадова особа Міністерства юстиції України проставляє апостиль або відмовляє у його проставленні, формуючи за допомогою програмних засобів ведення Реєстру відповідний електронний документ з накладенням власного електронного цифрового підпису. Відомості про проставлення апостиля або відмову у його проставленні вносяться до Реєстру.

Відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, термін проставлення апостиля до 2 робочих днів. У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки, а також здійснення перевірки достовірності документів строк розгляду документів може бути продовжено до 20 робочих днів.

Отже, із запровадженням Електро    нного реєстру апостиля значно спростився порядок оформлення документів для виїзду за кордон. За 8 місяців 2019 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Запорізької області прийнято   3932  документів для проставлення апостиля.