Діти з особливими потребами мають право на якісну освіту

9 Жовтня 2019 року о 11:19

Діти з особливими потребами мають відчувати себе повноцінно у цьому світі та отримувати якісну освіту. Забезпечити дошкільну та середню освіту високого рівня покликані інклюзивно-ресурсні центри. Під час створення навчальних програм ураховуються психофізичні особливості дітей з особливими потребами, тому діти навчаючись відчувають себе максимально комфортно. Саме до одного із таких закладів –  КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Вільнянської районної ради, завітали фахівці запорізької юстиції з надзвичайно важливою місією – познайомити педагогів з загальнонаціональним правопросвітницьким проєктом «Я МАЮ ПРАВО», у рамках якого діє кампанія «Відповідальне батьківство».

Основними темами для обговорення були особливості отримання податкової знижки на навчання та отримання послуги «Муніципальна няня». У ході бесіди педагоги дізналися, що їх вихованці мають змогу активно розвиватися завдяки гурткам, різноманітним секціям, при цьому держава гарантовано повертає батькам 18% від сплаченої суми. Окрім того, дітям надається знижка при сплаті за навчання у профтехучилищах, коледжах та закладах вищої освіти. При цьому батькам не потрібно збирати нескінчений перелік документів.

Оскільки до інклюзивно-ресурсного центру можуть звернутися батьки, що мають дитину віком від 2 до 18 років, то не менш актуальною була тема отримання послуги «Муніципальна няня».  Так, у рамках інформування педагогам надали для поширення друковані матеріали, в яких вказується, як скористатися послугою, який перелік документів потрібен та хто може бути муніципальною нянею. На завершення фахівці сектору зв’язків з громадськістю Головного територіального управління юстиції з радістю відповіли на питання, що стосувалися не тільки обговорених тем, але й права на виконання рішення суду.

#ПодатковаЗнижкаНаНавчання

#МуніципальнаНяня

#ВідповідальнеБатьківство