#День_довкілля! Запорізька юстиція за світ без пластику

5 Червня 2019 року о 16:03

Сьогодні, 5 червня – всесвітній день захисту навколишнього середовища. В цей день, співробітники ГТУЮ у Запорізькій області ініціювали проведення еко-акції “Ні пластиковій загрозі”. В рамках заходу на центральній площі міста були встановлені сміттєві баки і кожен бажаючий міг прийти і обміняти поліетиленові пакети та пластикові пляшки на авторські смаколики.

Мета акції – привернути увагу громадськості до високого рівня забруднення планети пластиком. Адже безвідповідальна поведінка людей, які викидають використаний пластик та, меншою мірою, відсутність системи і стимулів для сортування сміття призводять до катастрофічних наслідків. Кожного року у світі використовується 5 трильйонів пакетів або 10 млн за хвилину. Якщо їх зв’язати докупи, вони обігнуть Землю 7 разів. Додамо сюди ще 1 млн пластикових пляшок, які продаються щохвилини. А ще ж варто врахувати недопалки, обгортки інші види упаковки тощо та й весь пластик загалом. Пакети використовуються надзвичайно неефективно: їхня середня «тривалість життя» всього 20 хвилин, а в природі вони розкладаються до тисячі років. Однак, і після цього вони становлять небезпеку, оскільки речовини після розкладу потрапляють у ґрунт та воду.
Вважаємо, що захоронення відходів на звалищах має піти у минуле, щоб наша земля була домівкою для рослин, тварин, птиць і комах, корисних мікроорганізмів. А не для токсичних сполук і пластиків.
Багато містян підтримали ініціативу юстиції запорізького краю та активно обмінювали пляшки та пакети на солодощі. Крім того, було запропоновано створення електронної петиції на підтримку переходу України до екопакування.
Довідково: На сьогодні відмова від пластику – тенденція світового масштабу. Приміром, британський уряд обіцяє вже цього року заборонити продаж пластикових трубочок для напоїв, а також ватних паличок з пластиковою основою.
Велика мережа супермаркетів Iceland у Великобританії першою в світі відмовляється від пластикової упаковки для всіх своїх товарів. Крок за кроком тут виводять з обігу пластикові лотки і підкладки для готової їжі, замінюючи їх на упаковку з переробленої деревної маси. Відтак на черзі пластикові пакети, на зміну яким прийдуть торбинки з паперу. Тривають пошуки альтернативи пластиковим пляшкам. Тим часом вже повністю виключені з асортименту одноразові пластикові трубочки-соломки для напоїв. Добровільну відмову від них з початку травня 2018 року анонсували в Великобританії і представники мережі McDonald’s.
#Запорізька_юстиція!
#Юстиція_в_дії!
#ЯМП
#Мінюст
#Minjust