Чесна платіжка

12 Липня 2019 року о 14:08

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерством юстиції розпочато всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Чесна платіжка», яка діє з 26 червня 2019 року до кінця опалювального сезону 2019/2020. Метою кампанії є підвищення рівня обізнаності громадян щодо правильного нарахування тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних», на підставі якої запроваджено державне регулювання цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення міст обласного значення та м. Києва, громадяни можуть ознайомитися на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням – https://minjust.gov.ua.

Також, до уваги громадян на сайті розміщенні зразки документів щодо перерахунку цін на опалення, онлайн калькулятор послуг та реєстр теплопостачальників.

Що необхідно зробити?

– перевірити на сайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на опалення, чи виконується рішення Уряду;

– звернутись до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення;

– якщо розрахунок не змінено – звернутись до центрів з надання безоплатної правової допомоги за юридичною консультацією та правовою допомогою.

За більш детальною консультацією та додатковими роз`ясненнями громадяни можуть зателефонувати до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання правової допомоги по всій країні можно  отримати юридичну консультацію та правовий захист.