Адміністративний механізм поновлення прав за наслідком рейдерського захоплення

30 Травня 2019 року о 17:10

На жаль, за останні роки громадяни України все частіше стикаються з таким негативним явищем в нашій державі як рейдерство, яке поширюється на різні види бізнесу, руйнує чесні наміри підприємців та нищить правові засади держави, а його основною метою є захоплення успішних фірм, великих підприємств, значних земельних площ, обладнання, нерухомості тощо.

Для забезпечення комплексного підходу в боротьбі з рейдерством на території Запорізького регіону діє регіональний оперативний штаб із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств (аграрному рейдерству) до складу якого входять представники Запорізької облдержадміністрації, представники Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області та Держгеокадастру Запорізької області, представники правоохоронних органів Запорізької області та органів прокуратури Запорізької області, а також аграрії та громадськість.

Для захисту своїх прав та свого майна від спроб чи вже скоєного рейдерського захоплення, необхідно володіти актуальною інформацією. Найшвидшим способом отримати актуальну інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в електронному вигляді можливо скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України за посиланням: https://online.minjust.gov.ua/.

Окремо слід відзначити послугу «SMS-Маяк», яка інформує українських громадян через СМС про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з їхньою нерухомістю, що дозволяє завдяки СМС-інформуванню в режимі реального часу контролювати будь-які зміни щодо власного майна.

У разі виявлення факту рейдерства, Вам необхідно в найкоротші строки звернутися до регіонального оперативного штабу із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств (аграрному рейдерству) в Запорізькій області та представників Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області з метою оскарження рішення, дій чи бездіяльності державного реєстратора в адміністративному порядку здійснюється шляхом подання скаржником письмової скарги до Міністерства юстиції України або його територіальних органів в залежності від предмета оскарження.

З метою оперативного інформування та реагування на рейдерські прояви, на базі Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області додатково функціонує телефонна «гаряча лінія» регіонального оперативного штабу із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств (аграрному рейдерству) за номером +380502863406.

Для отримання доступних та якісних інформаційних та консультаційних послуг та для забезпечення реалізації конституційних прав, свобод та інтересів громадян, на базі Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області функціонує Інформаційно-консультаційний центр, мета якого, надання відвідувачам роз’яснень з питань, що належать до сфери діяльності Запорізької юстиції.

Відтак, з моменту виявлення факту порушення Ваших майнових або корпоративних прав, Ви маєте можливість ефективно та швидко поновити свої права в адміністративному (поза судовому) порядку, шляхом складання відповідної скарги.

Сьогодні, звернення зі скаргою до комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації це досить ефективний інструмент оперативного, безоплатного та, найголовніше, швидкого поновлення своїх прав.

Отже, слід зазначити, що ті проекти, які діють на сьогоднішній день покликані виявляти ті чи інші порушення законодавства у сфері державної реєстрації та сприяють якнайшвидшому відновленню порушених прав та притягнення винних осіб до відповідальності, що в свою чергу, дозволяє кожному громадянину почувати себе захищеним з боку Держави.